Przejdź do treści Przejdź do konspektu
Zapisano

Blog(i)

Filtruj wg źródła:

Wyniki: 10

  wyłącz filtr
Logo blogu WebKrytyk.pl

RekrutacjaFrontend.pl ()

Autor: webkrytyk.pl
Miał być jeden artykuł na kwartał, ale wiadomo, że deserowy czerwiec wciąż trwa…! Dlatego dzisiaj przyjrzymy się e-bookowi oferowanemu przez Rekrutację frontend, który zawiera pytania rekrutacyjne dla juniorów wraz z odpowiedziami. Forma Przyznam, że zdziwiła mnie forma tego e-booka. Spodziewałem się raczej PDF-a, względnie EPUB-a, jednak zamiast tego dostałem po prostu stronę internetową. To samo … Czytaj dalej „RekrutacjaFrontend.pl”
Komentarze: 0
Logo blogu WebKrytyk.pl

INVO Academy ()

Autor: webkrytyk.pl
Stwierdziłem, że tym razem zrobię coś nietypowego. A że ostatnio na grupach na FB mocno reklamowana była platforma INVO Academy, postanowiłem jej się przyjrzeć. Wstęp W założeniu INVO Academy (pozwolę sobie używać dalej skrótu IA) ma być miejscem, w którym początkujący frontendowiec ma szansę poćwiczyć swoje umiejętności w kodowaniu designów z Figmy do HTML-a. Jeśli … Czytaj dalej „INVO Academy”
Komentarze: 2
Logo blogu WebKrytyk.pl

Podsumowanie 2022 i plany na 2023 ()

Autor: webkrytyk.pl
Rok 2022 się kończy, więc czas go podsumować i zaplanować kolejny, 2023. W tym roku udało mi się zrealizować moje zamierzenie i napisać jeden artykuł w miesiącu. Niemniej, jak zapewne dało się zauważyć, powoli odchodzę od typowych krytyk stron internetowych na rzecz dokładniejszych analiz kursów (i innych materiałów edukacyjnych) oraz serii Wpadki i wypadki, która zmieniła się … Czytaj dalej „Podsumowanie 2022 i plany na 2023”
Komentarze: 0
Logo blogu WebKrytyk.pl

Wpadki i wypadki #17 ()

Autor: webkrytyk.pl
Dzisiaj kolejne Wpadki i wypadki, po raz kolejny o linkach, ale tym razem na „tradycyjnych” stronach WWW. W 12. odcinku Wpadek i wypadków poruszałem temat płynnego przewijania do poszególnych sekcji na stronach typu one-page. Jednym z najważniejszych problemów, jakie tam wymieniłem, było to, że linki często są nie do końca działające. Bardzo podobny problem może … Czytaj dalej „Wpadki i wypadki #17”
Komentarze: 1
Logo blogu WebKrytyk.pl

W3Schools.com – runda druga ()

Autor: webkrytyk.pl
5 lat temu przyglądnąłem się niesławnej stronie W3Schools. Nadszedł czas, by sprawdzić, czy od tego czasu coś się tam poprawiło. Artykuł opisuje stan zasobów W3Schools na dzień 30 października 2022. Od tego dnia w zasobach W3Schools mogły zajść zmiany, które można prześledzić przy pomocy Internet Archive Wayback Machine. Uwagi wstępne W tym artykule przejrzę dokładnie … Czytaj dalej „W3Schools.com – runda druga”
Komentarze: 4
Logo blogu WebKrytyk.pl

Fiszki JavaScript ()

Autor: webkrytyk.pl
Dzisiaj coś bardziej nietypowego – fiszki z JS-a. Pomysł chodził za mną od dłuższego czasu i ostatecznie postanowiłem go zrealizować. Pierwsze, z czym ma się do czynienia przy fiszkach, to bez wątpienia ich opakowanie. W tym wypadku całość przychodzi w białym, tekturowym pudełku. Spełnia swoje zadanie, ale… nic poza tym. Osobiście uważam, że jest to … Czytaj dalej „Fiszki JavaScript”
Komentarze: 0
Logo blogu WebKrytyk.pl

WordWeb.pl ()

Autor: webkrytyk.pl
Od czasu do czasu na łamach WebKrytyka pojawia się jakaś strona ze świata SEO. A że dawno już takiej nie było, stwierdziłem, że przyjrzę sie witrynie agencji WordWeb. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to fakt, że nawigacja klawiaturą po stronie jest bardzo utrudniona. Nie ma bowiem żadnego widocznego znacznika focusu. Dodatkowo część elementów … Czytaj dalej „WordWeb.pl”
Komentarze: 0
Logo blogu WebKrytyk.pl

Wpadki i wypadki #16 ()

Autor: webkrytyk.pl
Zapraszam do 16. już Wpadek i wypadków. Dzisiaj bardzo szybki rzut oka na stronę FAQ. Sporo stron ma sekcję FAQ, znaną u nas też jako „Najczęste pytania i odpowiedzi”. Jednym z popularniejszych sposobów prezentowania tego typu rzeczy jest stworzenie tzw. akordeonu – czyli rozwijanej listy pytań i odpowiedzi. Dopiero po kliknięciu w pytanie, rozwija się … Czytaj dalej „Wpadki i wypadki #16”
Komentarze: 0
Logo blogu WebKrytyk.pl

Coolbrand.pl ()

Autor: webkrytyk.pl
Czytelnik zasugerował przyjrzenie się stronie Coolbrand.pl. Kimże ja jestem, by odmawiać? Nie wiem, czy takie było założenie autorów, ale pierwsze skojarzenie, jakie miałem po zobaczeniu hasła Wyższa Cooltura IT i melonika, to stare reklamy Alliora. Tam też pojawiało się hasło wyższa kultura oraz człowiek w meloniku. Ale to taka mała dygresja na start, przejdźmy do … Czytaj dalej „Coolbrand.pl”
Komentarze: 0
Logo blogu WebKrytyk.pl

Najszybsza.pl – ponowne odwiedziny ()

Autor: webkrytyk.pl
Dzisiaj powrócimy do aplikacji Najszybsza.pl, ponieważ ostatnio pojawiła się jej nowa wersja. Po zalogowaniu się trafiam do panelu użytkownika. Mogę tutaj dostać się do stworzonych przeze mnie stron albo zobaczyć szczegóły mojego konta. Co jednak interesujące, gdy odświeżam stronę, zostaję wylogowany. Wygląda na to, że aplikacja przechowuje identyfikator sesji użytkownika bezpośrednio w kodzie, nie zapisując … Czytaj dalej „Najszybsza.pl – ponowne odwiedziny”
Komentarze: 0