Korzystamy z plików cookie w celu dostosowania portalu do potrzeb użytkownika. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
Zostałem poproszony o rzucenie okiem na stronę GoWork.pl. No więc rzucam. Przyjrzę się kilku podstronom portalu: stronie głównej, wynikom wyszukiwania, losowo wybranej ofercie pracy, losowo wybranej podstronie z opiniami o pracodawcy. Ogólne uwagi Na starcie wita nas – a jakże! – banner na dole strony, informujący o wykorzystywaniu przez stronę cookies. I tutaj miła niespodzianka: … Czytaj dalej „GoWork.pl”
Wczoraj, czyli 7 marca, WebKrytyk obchodził swoje kolejne urodziny – już czternaste. Wszystkiego najlepszego 🎉! I pomyśleć, że połowę życia WebKrytyka spędziłem próbując stworzyć wspaniałą książkę o webdevie, która by poruszała absolutnie każdy aspekt tworzenia stron WWW… Jak można się spodziewać po tym, ile mi to zajęło, ostatecznie przegrałem w tym starciu. Dlatego ostatecznie powstał esej hipertekstowy, w … Czytaj dalej „Good Web Design”
Oto i kolejne Wpadki i wypadki! Tym razem krótko o tooltipach. Tooltipy – małe dymki z podpowiedziami, które najczęściej pokazują się po najechaniu danego elementu interfejsu myszką. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że prawie wszystkie aplikacje internetowe używają jakiegoś rodzaju dymków z podpowiedziami. Zresztą nie tylko one. Sporo aplikacji desktopowych ma jakieś paski narzędiowe, które również takie podpowiedzi … Czytaj dalej „Wpadki i wypadki #18”
Swego czasu zrobiłem recenzję kursu HTML od WebKod.pl. Obiecałem w niej, że za miesiąc wkrótce pojawi się także recenzja kursu CSS. Cóż, trochę czasu od tego minęło, ale oto w końcu nadszedł ten moment! Uwagi ogólne Pierwsze, co rzuca się w oczy, to daty dodawania i aktualizacji poszczególnych lekcji. Lekcja tłumacząca, czym jest CSS, została … Czytaj dalej „Kurs CSS od WebKod.pl”
Miał być jeden artykuł na kwartał, ale wiadomo, że deserowy czerwiec wciąż trwa…! Dlatego dzisiaj przyjrzymy się e-bookowi oferowanemu przez Rekrutację frontend, który zawiera pytania rekrutacyjne dla juniorów wraz z odpowiedziami. Forma Przyznam, że zdziwiła mnie forma tego e-booka. Spodziewałem się raczej PDF-a, względnie EPUB-a, jednak zamiast tego dostałem po prostu stronę internetową. To samo … Czytaj dalej „RekrutacjaFrontend.pl”
Stwierdziłem, że tym razem zrobię coś nietypowego. A że ostatnio na grupach na FB mocno reklamowana była platforma INVO Academy, postanowiłem jej się przyjrzeć. Wstęp W założeniu INVO Academy (pozwolę sobie używać dalej skrótu IA) ma być miejscem, w którym początkujący frontendowiec ma szansę poćwiczyć swoje umiejętności w kodowaniu designów z Figmy do HTML-a. Jeśli … Czytaj dalej „INVO Academy”
Rok 2022 się kończy, więc czas go podsumować i zaplanować kolejny, 2023. W tym roku udało mi się zrealizować moje zamierzenie i napisać jeden artykuł w miesiącu. Niemniej, jak zapewne dało się zauważyć, powoli odchodzę od typowych krytyk stron internetowych na rzecz dokładniejszych analiz kursów (i innych materiałów edukacyjnych) oraz serii Wpadki i wypadki, która zmieniła się … Czytaj dalej „Podsumowanie 2022 i plany na 2023”
Dzisiaj kolejne Wpadki i wypadki, po raz kolejny o linkach, ale tym razem na „tradycyjnych” stronach WWW. W 12. odcinku Wpadek i wypadków poruszałem temat płynnego przewijania do poszególnych sekcji na stronach typu one-page. Jednym z najważniejszych problemów, jakie tam wymieniłem, było to, że linki często są nie do końca działające. Bardzo podobny problem może … Czytaj dalej „Wpadki i wypadki #17”
5 lat temu przyglądnąłem się niesławnej stronie W3Schools. Nadszedł czas, by sprawdzić, czy od tego czasu coś się tam poprawiło. Artykuł opisuje stan zasobów W3Schools na dzień 30 października 2022. Od tego dnia w zasobach W3Schools mogły zajść zmiany, które można prześledzić przy pomocy Internet Archive Wayback Machine. Uwagi wstępne W tym artykule przejrzę dokładnie … Czytaj dalej „W3Schools.com – runda druga”
Dzisiaj coś bardziej nietypowego – fiszki z JS-a. Pomysł chodził za mną od dłuższego czasu i ostatecznie postanowiłem go zrealizować. Pierwsze, z czym ma się do czynienia przy fiszkach, to bez wątpienia ich opakowanie. W tym wypadku całość przychodzi w białym, tekturowym pudełku. Spełnia swoje zadanie, ale… nic poza tym. Osobiście uważam, że jest to … Czytaj dalej „Fiszki JavaScript”