Przejdź do treści Przejdź do konspektu
Zapisano

Raport audytu
Deklaracji Dostępności strony
szpital-lomza.pl  
Sprawdź stronę w WAVE   0

Spis treści

Podmiot idź do góry

Nazwa

SZPITAL WOJEWÓDZKI IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁOMŻY

Adres

aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 11, 18-404 Łomża, Poland

Inne adresy WWW pod tym samym adresem fizycznym

Lista podmiotów znajdujących sie pod tym samym adresem fizycznym
Adres strony DD Nazwa Status Akcje
bip.swkswl.wrotapodlasia.pl   Sprawdź stronę w WAVE   0 DD SZPITAL WOJEWÓDZKI IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁOMŻY
błąd odczytu
zobacz

Zastosowana metodyka analizy idź do góry

Szukanie

  • Szukanie linku do Deklaracji Dostępności odbywa się tylko na stronie głównej analizowanej strony WWW.
  • Analizie są poddawane wszystkie podstrony do których linki zostały odnalezione w kodzie strony WWW - wartości tagu <meta> oraz atrybutu href w tagu <a>, które zawierają frazy 'deklaracja' oraz 'dost' (pomijane są polskie znaki).
  • Analizie automatycznie poddawana jest codziennie każda monitorowana strona (ponad 35 000 stron WWW).
  • Analizę można wywołać na życzenia klikając przycisk analizuj teraz.

Analiza zawatrości

  • Odnaleziona Deklaracja Dostępności poddawana jest analizie tylko i wyłącznie pod kątem występowania znaczników a11y zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Warunki techniczne publikacji oraz struktura dokumentu elektronicznego "Deklaracji Dostępności" opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Cyfryzacji..
  • Błąd odczytu oznacza brak możliwości zlokalizowania i odczytania zawartości atrybutu a11y-status.
  • Analiza obejmuje również liczbę wystąpień poszczególnych elementów - czy wymagany element występuje a jeśli tak to czy nie występuje wielokrotnie.

Podsumowanie i błędy

  • Poniższe podsumowanie obejmuje wyświetlenie wszystkich wartości poszczególnych elementów a11y.
  • Sekcja Błędy opisuje wszystkie znalezione błędy elementów a11y oraz błędy zapytania http w przypadku braku możliwości pobrania treści strony pomimo odnalezienia adresu URL do podstrony z Deklaracją dostępności.

Podsumowanie idź do góry

Stan na

2024-04-09 14:30:51

Deklaracja dostępności dla strony

Adres opublikowanej Deklaracja dostępności

Zadeklarowany poziom zgodności

zgodność

Szczegóły deklaracji idź do góry

Parametr Odczytana wartość
a11y-wstep
Opis: obowiązkowe oświadczenie o dostępności.
Treść wymagana: Nazwa podmiotu publicznego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej nazwa strony internetowej.
Szpital Wojewódzki w Łomży zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. O dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży https://www.szpital-lomza.pl .
a11y-podmiot
Opis: nazwa podmiotu publicznego.
Treść przykładowa: Urząd Gminy Wólka
Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
a11y-url
Opis: adres strony internetowej lub aplikacji mobilnej do pobrania.
Treść przykładowa: https://www.wolka.pl.
https://www.szpital-lomza.pl/
a11y-data-publikacja
Opis: data opublikowania strony internetowej lub wydania aplikacji.
Treść przykładowa: 2004-01-02
2016-01-01
a11y-data-aktualizacja
Opis: data ostatniej aktualizacji strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Za istotną aktualizację uważa się taką, która może mieć wpływ na kwestie dostępności cyfrowej..
Treść przykładowa: 2018-03-12
2024-03-29
a11y-status
Opis: status pod względem zgodności z ustawą o dostępności cyfrowej.
Możliwe treści:
  1. Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
  2. Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
  3. Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niezgodność (niezgodności) lub wyłączenia wymieniono poniżej.
Dodatkowy opis: Jeżeli podmiot publikujący Deklarację wybiera opcję 2 lub opcję 3, poniżej zamieszcza informacje:
  • które wymagania nie zostały spełnione, na przykład "filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych", "formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych", "mapa placówek medycznych nie jest dostępna" itp.
  • powody wyłączenia, na przykład "filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej", "poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego", "mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności" itp.
zgodna
a11y-ocena
Opis: link do dokumentu z analizą o nadmiernym obciążeniu. Identyfikator jest opcjonalny.
Treść przykładowa: https://deklaracja-dostepnosci.info/ocena.pdf
Dodatkowy opis: W przypadku wskazania nadmiernego obciążenia jako powodu braku dostępności cyfrowej, dołącza się zatwierdzoną przez kierownika jednostki informację o przeprowadzonej analizie, o której mowa w art. 8, ust. 3 ustawy o dostępności cyfrowej.
a11y-data-sporzadzenie
Opis: data sporządzenia Deklaracji Dostępności.
Treść przykładowa: 2020-09-23
2022-02-10
a11y-audytor
Opis: nazwa podmiotu zewnętrznego, który przeprowadził badanie dostępności. Identyfikator jest opcjonalny.
Treść przykładowa: Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju
Dodatkowy opis: Podmiot zewnętrzny to firma, osoba lub organizacja, która przeprowadziła przegląd, badanie lub audyt dostępności cyfrowej strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Raport z informacjami powinien być podstawą do przygotowania Deklaracji Dostępności, w tym określenia poziomu dostępności i opisania ewentualnych braków. Nazwę podmiotu należy oznaczyć identyfikatorem a11y-audytor.
a11y-kontakt
Opis: Nagłówek (<h2>) sekcji z danymi kontaktowymi.
Treść wymagana: Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów na tej stronie internetowej, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej, prosimy o kontakt z:

a11y-osoba
Opis: imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za kontakt w sprawie niedostępności (osoba kontaktowa).
Treść przykładowa: Jan Nowak
a11y-email
Opis: adres poczty elektronicznej osoby kontaktowej.
Treść przykładowa: biuro@fwzr.pl
mrydel@szpital-lomza.pl
a11y-telefon
Opis: numer telefonu do osoby kontaktowej.
Treść przykładowa: 22 125 5195
604 883 380
a11y-procedura
Opis: opis procedury wnioskowo-skargowej.
Treść wymagana: Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

W takim żądaniu prosimy o podanie:

  • swojego imienia i nazwiska,
  • swoich danych kontaktowych,
  • dokładnego adres podstrony, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść opisu, na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby najlepszy według osoby występującej z żądaniem.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści według Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Skargi i odwołania

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich .

a11y-architektura
Opis: nagłówek (<h2>) sekcji z informacjami o dostępności architektonicznej.
Treść wymagana: Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży to zespół kilku budynków połączonych łącznikami w jedną całość, w których świadczone są usługi medyczne.

Zespół budynków położony przy Alei Józefa Piłsudskiego 11. Do Szpitala można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.

Na drodze dojazdowej do Szpitala jest punkt poboru opłat parkingowych. Wzdłuż drogi dojazdowej znajdują się ciągi komunikacyjne z nierównościami i krawężnikiem. Dojście do placówki od strony przystanku komunikacji miejskiej jest utwardzone kostką fazową, prawidłowej szerokości. Na parkingu w pobliżu wejścia głównego do szpitala wyznaczone zostały w dwóch strefach miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, prawidłowo oznakowane, nawierzchnia wykonana z kostki bez fazowej. Liczba miejsc parkingowych 10 sztuk.

Istnieje możliwość bezpośredniego podjechania pod drzwi, bez możliwości dłuższego postoju.

Wejście do budynków szpitala zlokalizowane wzdłuż jezdni dojazdowej jest na poziomie terenu, wyłożonego kostką fazową. Wyposażone w dwa zestawy szerokich drzwi automatycznych uruchamianych na czujki ruchu. Drzwi umożliwiają dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Przed drzwiami znajdują się metalowe wycieraczki, zagłębione w podłożu, różnica między poziomami minimalna, wycieraczka nie jest drobno kratkowa, otwory w kształcie kwadratu o bokach 3,5cm. Wiatrołap ma prawidłowe parametry. Posadzka w całości wyłożona jest płytkami gres o współczynniku antypoślizgowym R11. Drzwi oznaczone pasami kontrastowymi,oraz odpowiednio skontrastowane z elewacją budynku.

Osoby z problemami motorycznymi oraz z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich mają możliwość wejścia do budynku:

  1. Wejściem głównym na korytarz gdzie znajduje się po lewej stronie szatnia, obok zlokalizowano toaletę dla osób z niepełnosprawnością, oraz centralna rejestracja wyposażona w system kolejkowy z biletomatem. Poczekalnia dla osób wyposażona w siedziska dostosowane dla osób z niepełnosprawnością. Pracownicy szpitala dostarczają informacji ustnej na temat rozkładu pomieszczeń budynków oraz o świadczonych w nich usługach. Z poziomu korytarza głównego korzystając z windy oraz ciągów komunikacyjnych można dostać się do wszystkich miejsc innych budynków szpitala w tym oddziałów szpitalnych.
  2. Budynek główny od strony północnej wejście bezpośrednio do Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy oraz Poradni Chorób Zakaźnych. Do wejścia oprócz schodów prowadzi podjazd dla wózków inwalidzkich oraz drzwi szerokie, uchylne.
  3. Przez podjazd dla karetek do Izby Przyjęć Planowych, SORu oraz NPL, południowe skrzydło budynku szpitala, wejście wyposażone jest w dwa zestawy szerokich drzwi zewnętrznych i wewnętrznych automatycznych, przesuwnych, wyposażonych w czujki ruchu. Istnieje możliwość bezpośredniego podjechania pod drzwi, bez możliwości dłuższego postoju.
  4. Wejście do budynku bezpośrednio pod podjazdem dla karetek z wmontowanym włącznikiem przywołującym pomoc, zlokalizowane na poziomie terenu, wyłożonego kostką fazową. Drzwi zewnętrzne szerokie, uchylne oraz wewnętrzne automatyczne, przesuwne wyposażone w czujki ruchu. Z poziomu korytarza za pomocą windy można dotrzeć na piętro pierwsze gdzie znajdują się Izba Przyjęć Planowych, SOR oraz NPL.

Opis dostępności korytarzy, schodów wind i toalet dotyczy wszystkich bloków szpitala

Z holu głównego budynku można dostać się do wszystkich miejsc, niezbędnych dla pacjentów. Wszystkie ogólnodostępne hole, korytarze i drzwi są przestronne, bez progów, posiadają odpowiednią szerokość zapewniającą swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Ciągi komunikacyjne nie mają oznaczeń poziomych/fakturowania, rozlokowane są tablice informacyjne.

Drzwi do wind są skontrastowane ze ścianami, mają szerokie wejście. Panele zewnętrzne umieszczone są na właściwych wysokościach, posiadają wypukłe, nieskontrastowaneprzyciski z oznaczeniem w alfabecie Braille’a. Kabiny są przestronne. W części kabin wind osobowych oraz łóżkowych zamontowane są moduły głosowe.

Toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością z pochwytami ułatwiającymi przemieszczanie, znajdują się w okolicach wejść do placówki, wejście główne blok D w korytarzu po lewej i prawej stronie, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Izbie Przyjęć oraz pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym przy pracowni TK. Toalety dla osób z niepełnosprawnością są też na oddziałach szpitalnych, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Onkologicznej, Stacji Dializ.

Na Oddziałach szpitalnych zamontowane są poręcze wzdłuż ciągów komunikacyjnych, kontrastujące ze ścianami.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych oraz tłumacza migowego.

W rejestracji centralnej jest możliwość skorzystania z usług tłumacza migowego on-line za pomocą tabletu.

Punkty Rejestracji Pacjentów są wyposażone w stacjonarne pętle indukcyjne.

Dodatkowo rejestracje wyposażone są w przenośną pętlę indukcyjną która zostanie udostępniona pacjentowi w czasie wizyty.

Rejestracje oraz oddziały wyposażone są w tablety z systemem Mówik.

Informacja dla osób z psem przewodnikiem lub psem asystującym

Dla osób z niepełnosprawnością motoryczną lub słabowidzących istnieje możliwość wejścia po wcześniejszym uzgodnieniu terminu planowanej wizyty oraz z zapoznaniem się z procedurą wejścia na teren Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży osoby niepełnosprawnej z psem przewodnikiem lub psem asystującym, do: budynku bloku głównego, zespołu poradni, Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Ze względu na dobro innych pacjentów prosimy o wcześniejszą informację o takiej wizycie, telefon: 604 883 380

a11y-aplikacje
Opis: nagłówek (<h2>) sekcji z informacjami o aplikacjach mobilnych.
Treść wymagana: Aplikacje mobilne

Błędy krytyczne idź do góry

Element Poziom błędu Info
Brak wykrytych błędów

Podgląd idź do góry

https://szpital-lomza.pl/deklaracja-dostepnosci.html    Sprawdź stronę w WAVE