Przejdź do treści Przejdź do konspektu
Zapisano

Raport audytu
Deklaracji Dostępności strony
samorzad.gov.pl  
Sprawdź stronę w WAVE   0

Spis treści

Podmiot idź do góry

Nazwa

STAROSTWO POWIATOWE W LIPSKU

Adres

Rynek 1, 27-300 Lipsko, Poland

Inne adresy WWW pod tym samym adresem fizycznym

Lista podmiotów znajdujących sie pod tym samym adresem fizycznym
Adres strony DD Nazwa Status Akcje
lipsko.posiedzenia.pl   Sprawdź stronę w WAVE   0 bd STAROSTWO POWIATOWE W LIPSKU Brak DD zobacz
lipski.bip.info.pl   Sprawdź stronę w WAVE   0 DD STAROSTWO POWIATOWE W LIPSKU
błąd odczytu
zobacz
pzp.powiatlipsko.pl   Sprawdź stronę w WAVE   0 bd STAROSTWO POWIATOWE W LIPSKU Brak DD zobacz

Zastosowana metodyka analizy idź do góry

Szukanie

  • Szukanie linku do Deklaracji Dostępności odbywa się tylko na stronie głównej analizowanej strony WWW.
  • Analizie są poddawane wszystkie podstrony do których linki zostały odnalezione w kodzie strony WWW - wartości tagu <meta> oraz atrybutu href w tagu <a>, które zawierają frazy 'deklaracja' oraz 'dost' (pomijane są polskie znaki).
  • Analizie automatycznie poddawana jest codziennie każda monitorowana strona (ponad 35 000 stron WWW).
  • Analizę można wywołać na życzenia klikając przycisk analizuj teraz.

Analiza zawatrości

  • Odnaleziona Deklaracja Dostępności poddawana jest analizie tylko i wyłącznie pod kątem występowania znaczników a11y zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Warunki techniczne publikacji oraz struktura dokumentu elektronicznego "Deklaracji Dostępności" opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Cyfryzacji..
  • Błąd odczytu oznacza brak możliwości zlokalizowania i odczytania zawartości atrybutu a11y-status.
  • Analiza obejmuje również liczbę wystąpień poszczególnych elementów - czy wymagany element występuje a jeśli tak to czy nie występuje wielokrotnie.

Podsumowanie i błędy

  • Poniższe podsumowanie obejmuje wyświetlenie wszystkich wartości poszczególnych elementów a11y.
  • Sekcja Błędy opisuje wszystkie znalezione błędy elementów a11y oraz błędy zapytania http w przypadku braku możliwości pobrania treści strony pomimo odnalezienia adresu URL do podstrony z Deklaracją dostępności.

Podsumowanie idź do góry

Stan na

2024-04-29 13:02:23

Deklaracja dostępności dla strony

Adres opublikowanej Deklaracja dostępności

Zadeklarowany poziom zgodności

częściowa zgodność

Szczegóły deklaracji idź do góry

Parametr Odczytana wartość
a11y-wstep
Opis: obowiązkowe oświadczenie o dostępności.
Treść wymagana: Nazwa podmiotu publicznego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej nazwa strony internetowej.

Starostwo Powiatowe w Lipsku

zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Starostwa Powiatowego w Lipsku

a11y-podmiot
Opis: nazwa podmiotu publicznego.
Treść przykładowa: Urząd Gminy Wólka

Starostwo Powiatowe w Lipsku

a11y-url
Opis: adres strony internetowej lub aplikacji mobilnej do pobrania.
Treść przykładowa: https://www.wolka.pl.
a11y-data-publikacja
Opis: data opublikowania strony internetowej lub wydania aplikacji.
Treść przykładowa: 2004-01-02

Data publikacji strony internetowej: 2008-06-13.

a11y-data-aktualizacja
Opis: data ostatniej aktualizacji strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Za istotną aktualizację uważa się taką, która może mieć wpływ na kwestie dostępności cyfrowej..
Treść przykładowa: 2018-03-12

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-12-31.

a11y-status
Opis: status pod względem zgodności z ustawą o dostępności cyfrowej.
Możliwe treści:
  1. Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
  2. Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
  3. Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niezgodność (niezgodności) lub wyłączenia wymieniono poniżej.
Dodatkowy opis: Jeżeli podmiot publikujący Deklarację wybiera opcję 2 lub opcję 3, poniżej zamieszcza informacje:
  • które wymagania nie zostały spełnione, na przykład "filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych", "formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych", "mapa placówek medycznych nie jest dostępna" itp.
  • powody wyłączenia, na przykład "filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej", "poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego", "mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności" itp.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości,
  • część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań,
  • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • na stronie opublikowano materiały powierzone przez podmioty zewnętrzne.
a11y-ocena
Opis: link do dokumentu z analizą o nadmiernym obciążeniu. Identyfikator jest opcjonalny.
Treść przykładowa: https://deklaracja-dostepnosci.info/ocena.pdf
Dodatkowy opis: W przypadku wskazania nadmiernego obciążenia jako powodu braku dostępności cyfrowej, dołącza się zatwierdzoną przez kierownika jednostki informację o przeprowadzonej analizie, o której mowa w art. 8, ust. 3 ustawy o dostępności cyfrowej.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny na podstawie dostępnych narzędzi do oceny strony.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

a11y-data-sporzadzenie
Opis: data sporządzenia Deklaracji Dostępności.
Treść przykładowa: 2020-09-23

Oświadczenie sporządzono dnia 2021-12-31. 

a11y-audytor
Opis: nazwa podmiotu zewnętrznego, który przeprowadził badanie dostępności. Identyfikator jest opcjonalny.
Treść przykładowa: Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju
Dodatkowy opis: Podmiot zewnętrzny to firma, osoba lub organizacja, która przeprowadziła przegląd, badanie lub audyt dostępności cyfrowej strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Raport z informacjami powinien być podstawą do przygotowania Deklaracji Dostępności, w tym określenia poziomu dostępności i opisania ewentualnych braków. Nazwę podmiotu należy oznaczyć identyfikatorem a11y-audytor.
a11y-kontakt
Opis: Nagłówek (<h2>) sekcji z danymi kontaktowymi.
Treść wymagana: Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Osobą kontaktową jest Piotr Tkaczyk.

Kontaktować można się poprzez pocztę elektroniczną pod adresem admin@powiatlipsko.pl. a także dzwoniąc na numer telefonu +48483783030.

a11y-osoba
Opis: imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za kontakt w sprawie niedostępności (osoba kontaktowa).
Treść przykładowa: Jan Nowak

Osobą kontaktową jest Piotr Tkaczyk.

a11y-email
Opis: adres poczty elektronicznej osoby kontaktowej.
Treść przykładowa: biuro@fwzr.pl
a11y-telefon
Opis: numer telefonu do osoby kontaktowej.
Treść przykładowa: 22 125 5195
+48483783030
a11y-procedura
Opis: opis procedury wnioskowo-skargowej.
Treść wymagana: Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu.

Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

a11y-architektura
Opis: nagłówek (<h2>) sekcji z informacjami o dostępności architektonicznej.
Treść wymagana: Dostępność architektoniczna

Budynek zlokalizowany przy ulicy Rynek 1 w Lipsku (siedziba główna)

Bezpośrednio do drzwi głównych budynku prowadzą kilkustopniowe schody oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Zarówno przy schodach jak i podjeździe, po obu stronach znajdują się poręcze.

Nawierzchnia przed wejściem do budynku jest utwardzona (szeroki chodnik, który jest obniżony przed schodami oraz podjazdem).

Drzwi wejściowe mają odpowiednią szerokość i otwierają się automatycznie umożliwiając bezkolizyjne wejście do budynku.

Ze względu na brak różnicy poziomów wejście jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.

Budynek o trzech kondygnacjach nadziemnych, częściowo podpiwniczony.

W ramach jednej kondygnacji budynku nie ma zmian poziomów. Wejścia do pomieszczeń biurowych nie posiadają progów.

Schody mają odpowiednią szerokość biegu i są wyposażone w poręcz (nie są wyróżnione przy pomocy kontrastowego oznaczenia).

W budynku znajduje się winda o odpowiedniej wielkości (bez sygnalizacji dźwiękowej o zamykaniu i otwieraniu drzwi).

W windzie przycisk kondygnacji „zero” jest dodatkowo wyróżniony kolorystycznie, nie ma w niej poręczy po obu stronach (jest jedna poręcz na wprost).

Szerokość korytarzy umożliwia swobodny manewr osobie na wózku.

Na parterze znajduje się punk obsługi, co pozwala na załatwienie sprawy bez pokonywania dodatkowych barier architektonicznych.

Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze `oraz pierwszym piętrze.

W budynku nie ma pochylni, platform, pętli indukcyjnych, informacji głosowych, oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przed budynkiem wyznaczone są dwa miejsca parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych, oznaczone kolorem niebieskim.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 

Budynek zlokalizowany przy ulicy Partyzantów 4 w Lipsku (Wydział Komunikacji i Transportu).

Budynek ma trzy wejścia, dwa od strony ulicy Partyzantów i jedno od podwórza służącego jako parking dla pracowników i użytkowników budynku.

Do wszystkich wejść prowadzą kilkustopniowe schody. Schody od ul. Partyzantów mają po obu stronach poręcze.

Główne wejście do Wydziału Komunikacji i Transportu jest oznaczone. Wejście nie jest  zabezpieczone bramkami.

Budynek nie posiada windy ani podjazdu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Budynek został wyposażony w schodołaz gąsienicowy z długimi rampami najazdowymi umożliwiający osobie z niepełnosprawnością narządu ruchu bezpieczne pokonanie bariery architektonicznej w postaci schodów.

Nawierzchnia przed wejściem do budynku jest utwardzona (szeroki chodnik).

Budynek o dwóch kondygnacjach nadziemnych, częściowo podpiwniczony.

Wydział Komunikacji i Transportu mieści się na parterze. W ramach jednej kondygnacji budynku nie ma zmian poziomów.

Bezpośrednia obsługa odbywa się na „sali operacyjnej”, która znajduje się przy wejściu głównym.

W budynku nie ma pochylni, platform, pętli indukcyjnych, informacji głosowych, oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe wyznaczone miejsce, znajduje się w odległości około 20 metrów od budynku.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 

Budynek zlokalizowany przy ulicy Iłżeckiej 6 w Lipsku (Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności).

Do budynku prowadzi chodnik oraz droga dojazdowa; w kierunku drzwi głównych równia pochyła - podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, wyposażony w jedną poręcz po stronie zewnętrznej.

Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Budynek zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie dużego parkingu.

Budynek parterowy, nie ma zmian poziomów. Szeroki korytarz oraz wielkość pomieszczeń pozwala na manewrowanie wózkiem inwalidzkim.

Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

W budynku nie ma pochylni, platform, pętli indukcyjnych, informacji głosowych, oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W bezpośrednim sąsiedztwie, zostały wydzielone 3 miejsca parkingowe, oznaczone kolorem niebieskim.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 

Informacja o środkach wspierających komunikowanie się.

 

Osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się mogą wykorzystać przysługujące im prawo do skorzystania z pomocy środków wspierających komunikowanie się, w szczególności poprzez:

pocztę elektroniczną (starostwo@powiatlipsko.pl);

elektroniczną skrzynkę podawczą e-PUAP (/hi6y047ten/skrytka);

wiadomości SMS, MMS (507 051 720);

faks (48 378 30 44);

usługę wideotłumacza języka migowego (stanowisko z dostępem w Punkcie Obsługi Interesanta);

korespondencję listowną (Starostwo Powiatowe w Lipsku, ul. Rynek 1, 27-300 Lipsko);

telefon (48 378 30 11, 48 378 30 46).

 

Osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się mogą załatwić sprawy w Starostwie Powiatowym w Lipsku przy pomocy tzw. asystenta.

Asystentem może być każda osoba fizyczna wybrana przez osobę uprawnioną.

Zadaniem asystenta jest pomoc w załatwieniu spraw w starostwie.

Z pomocy asystenta osoba uprawniona nie może skorzystać w sytuacji, gdy wnioskowane dane są prawnie chronione ze względu na ochronę informacji niejawnych, a dostęp do nich przysługuje wyłącznie osobie uprawnionej.

Starostwo, w przypadku braku możliwości realizacji świadczenia we wskazanym lub uzgodnionym z uprawnionym terminie, zawiadamia wraz z uzasadnieniem osobę uprawnioną, wskazując możliwy termin realizacji świadczenia lub wskazując na inną formę realizacji uprawnień.

a11y-aplikacje
Opis: nagłówek (<h2>) sekcji z informacjami o aplikacjach mobilnych.
Treść wymagana: Aplikacje mobilne

Błędy krytyczne idź do góry

Element Poziom błędu Info
Brak wykrytych błędów

Podgląd idź do góry

http://samorzad.gov.pl/powiat-lipski/deklaracja-dostepnosci    Sprawdź stronę w WAVE