a11y-kontakt
Opis: Nagłówek (<h2>) sekcji z danymi kontaktowymi.
Treść wymagana: Informacje zwrotne i dane kontaktowe
|
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z pracownikiem urzędu: Alicja Andrys,, email: przedszkolegminne@wp.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 612271232. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury odwoławczej |
a11y-procedura
Opis: opis procedury wnioskowo-skargowej.
Treść wymagana: Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
|
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości zdjęcia lub filmu bez audiodeskrypcji, itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub jej element chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie powiadamia o tym wnoszącego żądanie, informując kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. |
a11y-architektura
Opis: nagłówek (<h2>) sekcji z informacjami o dostępności architektonicznej.
Treść wymagana: Dostępność architektoniczna
|
Dostępność architektoniczna
Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim mieści się przy: ul. Chopina 24, 27 Stycznia 2, osiedle Wojska Polskiego 16/35, Słocin 47.
Przedszkole ul. Chopina 24 posiada: Miejsca parkingowe: przed budynkiem 21 miejsc parkingowych i 2 miejsca oznakowane kolorem niebieskim. Dostępność wejścia: do budynku prowadzi jedno wejście przeznaczone dla dzieci, rodziców, interesantów, pracowników i osób niepełnosprawnych. Aby dostać się do przedszkola wejściem głównym, należy skorzystać z domofonu przy furtce lub za pomocą karty do logowania otworzyć furtkę, następnie dojść do drzwi głównych- wejściowych do budynku. Dostępność komunikacyjna budynku: budynek jednopoziomowy. Korytarz przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich. Brak łazienek dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Wyznaczona osoba będzie w gotowości do pomocy osobom niepełnosprawnym w dostaniu się do budynku. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Dostosowania: za zgodą dyrektora do budynku mają prawo wstępu osoby z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Przedszkole osiedle Wojska Polskiego 16/35 posiada: Miejsca parkingowe: wokół budynku znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe w tym oznakowane kolorem niebieskim z których korzystają oprócz rodziców, interesantów, pracowników także osoby zamieszkujące pobliskie mieszkania w blokach. Dostępność wejścia: do budynku prowadzi jedno wejście przeznaczone dla dzieci, rodziców, interesantów, pracowników. Przy wejściu umieszczony domofon do kontaktu z pracownikami oraz karta informacyjna z numerem telefonu do przedszkola. Aby dostać się do przedszkola wejściem głównym należy wejść po schodach na parter do drzwi głównych budynku (skorzystać z domofonu lub za pomocą karty do logowania otworzyć drzwi. Wejście dla osób niepełnosprawnych muszą zapewnić osoby trzecie – pracownicy przedszkola (brak podjazdu). Dostępność komunikacyjna budynku: budynek wielopiętrowy ( blok mieszkalny). Korytarz nie jest przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich. Brak w przedszkolu łazienek dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Wyznaczona osoba będzie w gotowości do pomocy osobom niepełnosprawnym w dostaniu się do budynku. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Dostosowania: za zgodą dyrektora do budynku mają prawo wstępu osoby z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Przedszkole 27 Stycznia 2 posiada: Miejsca parkingowe: przed budynku znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe w tym oznakowane kolorem niebieskim z których korzystają oprócz rodziców, interesantów, pracowników także inne osoby. Dostępność wejścia: do budynku prowadzi jedno wejście przeznaczone dla dzieci, rodziców, interesantów, pracowników. Aby dostać się do przedszkola wejściem głównym, należy otworzyć furtkę, następnie wejść po schodach na parter i dojść do drzwi głównych- wejściowych do budynku (skorzystać z domofonu lub za pomocą karty do logowania otworzyć drzwi główne- wejściowe do budynku. Wejście dla osób niepełnosprawnych muszą zapewnić osoby trzecie – pracownicy przedszkola (brak podjazdu). do drzwi głównych budynku. Dostępność komunikacyjna budynku: budynek jednopoziomowy. Korytarz nie jest przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich. Brak w przedszkolu łazienek dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Wyznaczona osoba będzie w gotowości do pomocy osobom niepełnosprawnym w dostaniu się do budynku. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.. Dostosowania: za zgodą dyrektora do budynku mają prawo wstępu osoby z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Przedszkole Słocin 47 posiada: Miejsca parkingowe: przy budynku znajdują się 4 miejsca parkingowe, brak miejsca w kolorze niebieskim. Z miejsc korzystają rodzice, interesanci oraz pracownicy. Dostępność wejścia: do budynku prowadzi jedno wejście przeznaczone dla dzieci, rodziców, interesantów, pracowników i osób niepełnosprawnych. Aby dostać się do przedszkola mieszczącego się na parterze budynku należy otworzyć furtkę, następnie dojść do drzwi głównych i skorzystać z dzwonka przy drzwiach do budynku. Dostępność komunikacyjna budynku: budynek wielopoziomowy ( dom mieszkalny). Korytarz nie jest przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich. Brak w przedszkolu łazienek dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Wyznaczona osoba będzie w gotowości do pomocy osobom niepełnosprawnym w dostaniu się do budynku. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Dostosowania: za zgodą dyrektora do budynku mają prawo wstępu osoby z psem asystującym i psem przewodnikiem.
|