Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa im. Emilii Gierczak w Gródkowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://spgrodkow.psary.pl/.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
  • Ułatwienia na stronie internetowej: zmiana rozmiaru czcionki, zmiana koloru kontrastu., możliwość podświetlenia linków, możliwość zastosowania inwersji kolorów i ustawienia obrazów w skali szarości.
  • Niektóre pliki do pobrania nie są dostępne cyfrowo (skany).
  • Niektóre materiały graficzne - zdjęcia nie mają w pełni dokładnych opisów.
  • Niektóre materiały tekstowe nie mają prawidłowej hierarchii nagłówków.
  • Brak multimediów.
  • Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządzono na podstawie przeglądu dokonanego przez koordynatora dostępności/ szkolnego informatyka posługującego się powszechnie dostępnymi narzędziami do automatycznego wykrywania niektórych błędów dostępności cyfrowej oraz na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (wersja podstawowa)

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Beata Polaniecka - mejlowo szkola@spgrodkow.psary.pl lub telefonicznie 32 267 22 40.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Szkoła Podstawowa im. Emilii Gierczak w Gródkowie

ul. Leśna 2
42-575 Strzyżowice

1. Do budynku szkoły prowadzą:
- główne wejście znajdujące się od ulicy Leśnej 2.
- główne wejście na salę gimnastyczną od strony parkingu ogólnodostępnego od strony ulicy Leśnej 2.
2. Szkoła jest ogólnodostępna w godzinach pracy. Aby dostać się do budynku, należy zadzwonić dzwonkiem usytuowanym na wysokości ok. 140 cm (po prawej stronie drzwi),
3. Budynek jest jednopoziomowy i podpiwniczony. Zapewnia się przestrzeń komunikacyjną wolną od barier poziomych i pionowych, z wyjątkiem piwnic, w których znajdują się pomieszczenia gospodarcze oraz stołówki/świetlicy, do których dojście jest możliwe po konaniu trzech schodów.
4. W budynku nie ma windy.
5. Łazienki są dostosowane dla osób niepełnosprawnych - jedna przy sali gimnastycznej.
6. Na terenie przylegającym do placówki znajdują się dwa parkingi z wydzielonymi czterema miejscami dla osób niepełnosprawnych.
7. W budynku nie ma zakazu wstępu z psem asystującym.
8. Szkoła posiada schodołaz gąsiennicowy (urządzenie mobilne ułatwiające poruszanie się pod schodach osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich), który może ułatwić wejście głównym wejściem.
9. Przy budynku, od strony sali gimnastycznej znajduje się pochylnia dla osób niepełnosprawnych.
10. Przy głównym wejściu do szkoły zamontowano tablicę tyflograficzną oraz plany ewakuacji z rozkładem pomieszczeń.
11. Wyznaczono i oznakowano drogi ewakuacyjne prowadzące do 8 wyjść ewakuacyjnych, w tym jedno dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
12. Wyznaczono i oznakowano miejsce zbiórki w czasie ewakuacji dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
13. Korytarz jest dostosowany do ruchu dwustronnego.
14. Do budynku przedszkola prowadzi główne wejście znajdujące się z doku, od ulicy Leśnej.
15. Przedszkole jest ogólnodostępne w godzinach pracy. Aby dostać się do budynku, należy zadzwonić domofonem usytuowanym na wysokości ok. 140 cm (po lewej stronie drzwi).
16. Budynek jest jednopoziomowy i niepodpiwniczony. Zapewnia się przestrzeń komunikacyjną wolną od barier poziomych i pionowych.
17. Przy budynku znajduje się pochylnia dla osób niepełnosprawnych.
18. Łazienki są dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
19. W budynku nie ma zakazu wstępu z psem asystującym.
20. Wyznaczono i oznakowano drogi ewakuacyjne prowadzące do 4 wyjść ewakuacyjnych, w tym jedno dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
21. Wyznaczono i oznakowano miejsce zbiórki w czasie ewakuacji dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

  • Zalecane formy kontaktu z placówką osób ze szczególnymi potrzebami to: kontakt telefoniczny lub mailowy. Na stronie szkoły brak formularza kontaktowego.

    - Brak możliwości skorzystania z tłumaczenia języka migowego na miejscu lub online.
    - Brak urządzeń i środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
    - Przy głównym wejściu do szkoły zamontowano tablicę tyflograficzną.
  • Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności.