Opis dostępności architektonicznej

Opis odnosi się do deklaracja dostępności dla strony internetowej https://www.sggw.edu.pl/

Parking
  • Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 2 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
  • Miejsca parkingowe są pomalowane na niebiesko i prawidłowo oznakowane.
  • Miejsca parkingowe znajdują się pomiędzy Akademikiem Hilton a Budynkiem 48.
    Miejsce dostosowane do osób z trudnościami w poruszaniu w obszarze parkingu dla pracowników znajduje się bezpośrednio przy wejściu B.
Pies asystujący
  • Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
  • Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
  • KONTAKT DO ADMINISTRATORA:
    Kierownik Działu Gospodarczego nr 2 - Piotr Bień, tel. 22 593 11 75
    Zastępca Kierownika Działu Gospodarczego nr 2 - Magdalena Zdrojewska, tel. 22 593 11 84
    e-mail: dg2@sggw.edu.pl

    Budynek Biblioteki znajduje się w północnej części kampusu SGGW. Jego lokalizacja jest czytelna i dobrze widoczna od strony ul. Nowoursynowskiej. Od przystanku autobusowego bezpośrednio do wejścia C oraz A prowadzi utwardzony chodnik.
  • Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
  • Wejście A (Czytelnia, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności, Wydawnictwo) od strony kampusu, drzwi duże przeszklone otwierają się automatycznie.
    Wejście B (Archiwum) od strony akademików, wejście zalecane osobom chcącym skorzystać z windy. Drzwi otwierane ręcznie
    Drzwi przeszklone, nie otwierają się automatycznie.
    Wejście C (Muzeum, Wypożyczalnia, WePoint, UniGreen) od strony ulicy Nowoursynowskiej. Drzwi do wejścia C są podwójne, szklane, otwierane automatycznie.
    Wszystkie wejścia są z poziomu parteru.
    W budynku jest dyżurka przy wejściu B (archiwum, winda). Budynek wyposażony jest w monitoring.
    Przy każdych drzwiach jest zamontowany system przywoływaczy w razie trudności z wejściem do budynku.
Przestrzeń za wejściem
  • W obiekcie znajdują się dwie szatnie dla użytkowników - przy wejściu do czytelni oraz w holu przy wypożyczalni.
    W wiatrołapach obiektu można znaleźć tablice informacyjne.
    W głównym punkcie obsługi w czytelni znajduje się kalendarz kontrastowy.
    W obiekcie znajduje się 8 klatek schodowych o różnej wielkości i przeznaczeniu, a także 3 dźwigi osobowe.
    Na większości schodów brak oznaczeń kontrastowych.
    W wielu miejscach dobry kontrast między ścianą a podłogą, dzięki ciemnej zielonej wykładzinie lub pasy prowadzące w postaci drewnianej okładziny na ścianie.

    Na parterze, bezpośrednio przy wejściu do części A, znajdują się dwa pomieszczenia, w których mieści się Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności. Pomieszczenia są dobrze dostosowane, z wyjątkiem przycisku do otwierania drzwi,
    który zlokalizowany jest zbyt wysoko i nie jest dobrze widoczny po stronie korytarza.

    Muzeum SGGW znajduje się na piętrze części C. Przejścia pomiędzy eksponatami są prawidłowej szerokości, jednak na wprost drzwi
    wejściowych znajduje się kabina z wystającym szklanym narożnikiem. Te same gabloty mają w przedniej części poprzeczkę, uniemożliwiającą wygodne obejrzenie eksponatów przez osoby na wózku.

    Pomieszczenia wypożyczalni znajdują się na parterze części C. W punkcie obsługi wypożyczalni znajduje się stanowisko wyposażone w pętlę indukcyjną. W punkcie obsługi biurka posiadają odpowiednią wysokość oraz wysunięcie umożliwiające schowanie nóg studenta na wózku.

    Czytelnia zajmuje znaczną część piętra budynku. Zlokalizowane są tam zarówno stanowiska obsługi, zbiory, jak i pomieszczenia biurowe wraz z częścią socjalną. Magazyny czytelni znajdują się na parterze w części A oraz B.
    Czytelnia posiada główny punkt obsługi oraz punkt obsługi w dziale katalogów. Obie strefy posiadają stanowisko wyposażone w pętlę indukcyjną.

    W czytelni dydaktycznej zlokalizowano stanowiska dostosowane zarówno dla użytkowników z niepełnosprawnością dłoni, poruszających się na wózkach, jak i z niepełnosprawnością wzroku.

    Na piętrze części C znajduje się sala konferencyjna. Posiada ona dobre kontrasty oraz dużą przestrzeń z możliwością odpowiedniego zaaranżowania.

    Biblioteka posiada kabiny akustyczne. Zasady z ich korzystania są omówione pod tym linkiem: https://bg.sggw.edu.pl/zasady-korzystania-z-kabin-akustycznych/
  • Ścieżka dotykowa prowadzi do WePoint
  • Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
  • Punkt obsługi wyposażony jest w pętlę indukcyjną.
Ciągi poziome
  • Pomieszczenia znajdują się na 3 kondygnacjach.
Ciągi pionowe
  • Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
  • Możesz skorzystać z windy.
Łazienka
  • W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
  • Parter budynku, najdogodniejszy dostęp z poziomu wejścia A- należy się kierować w lewo, a na klatce schodowej skręcić w prawo. Drzwi znajdują się po prawej stronie.
  • Drzwi otwierają się na zewnątrz.
  • Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
  • Obiekt posiada liczne węzły higieniczno- sanitarne, przy czym wśród nich znajdująsię tylko 2 toalety dostosowane dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

    Pierwsza toaleta dostosowana znajduje się na parterze w części A, w bliskiej odległości od klatki schodowej oraz wejścia głównego czytelni. Posiada ona dużą przestrzeń manewrową. W toalecie tej znajduje się niewielki próg w drzwiach.
    Istniejąca miska ustępowa posiada dolnopłuk z niewielkim, trudnym do uruchomienia przy niepełnosprawności dłoni, przyciskiem. Znajdujące się przy niej lustro jest umieszczone zbyt wysoko, nie posiada rączki do regulacji.

    Druga toaleta dostosowana znajduje się na parterze w części C. Stanowi ona część zespołu higieniczno- sanitarnego najbliższego wypożyczalni. Istniejąca miska ustępowa posiada dolnopłuk z niewielkim, trudnym do uruchomienia przy niepełnosprawności dłoni, przyciskiem.