Deklaracja Dostępności dla strony internetowej www.nieklanska.pl

Szpital Dziecięcy im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza i Biuletyn Informacji Publicznej.

  • Data publikacji strony internetowej: 2018-06-13.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-05-14.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niespełnione wymagania

  • Wybrane dokumenty zapisane są w formie innych plików typu pdf, doc, xls i inne.
  • Większość zdjęć i materiałów graficznych nie jest opatrzona tekstem alternatywnym.

Powody braku spełaniania wymagań

  • Format zapisanego pliku jest związany z jego treścią i z funkcjionującymi w jednostce procedurami - dokumenty będą sukcesywnie aktualizowane i dostosowywane do wymagań ustawy o dostępności cyfrowej.
  • W bieżących materiałach tego typu publikowanych w serwisie dokładamy staranności, aby były tworzone zgodnie z zaleceniami dostępności.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-05-14.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-05-14.

Skróty klawiaturowe

  • Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Rzecznik Prasowy, rzecznik@nieklanska.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 5098438 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Niekłańska 4/24
03-924

Dojazd:
W pobliżu szpitala znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe
Autobus: 111,123,147,507,509
Tramawaj: 9,24
Można także dojechać metrem (linia M2 - stacja Stadion Narodowy).

Wejście główne do Szpitala oraz Przychodni Specjalistycznych znajduje się przy ul. Holenderskiej (Budynek A). Wejście do SOR od ul. Niekłańskiej. Zespół Rehabilitacji, Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Administracja mieszczą się w budynku F wejście od ul. Holenderskiej (przy aptece) Wszystkie wejścia dostosowane są do osób poruszających się na wózkach. Pomiędzy poszczególnymi częściami budynku istnieje możliwość swobodnego przemieszczania się, które ułatwiają zlokalizowane w różnych częściach budynku windy dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Na każdym piętrze budynku znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnością. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani innych ułatwień dla osób niedowidzących. W SOR, Oddziałach szpitalnych, Przychodni i in. po uprzednim zgłoszeniu potrzeby, można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego online. Usługa jest dostępna w godzinach 8-18 w dni robocze i jest usługą bezpłatną. Przed budynkami A i F wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Aplikacje mobilne

brak

Dodatkowe informacje

  • Na portalu istnieją ułatwienia przeglądania treści:
    - Zmiana wielkości czcionki;
    - Zmiana kontrastu;
    - Wyszukiwarka.
  •